Prowadząc odwyk alkoholowy, dążymy do jak najlepszego poznania naszego pacjenta tak, by prowadzone leczenie oraz terapia były dopasowane do specyfiki indywidualnych problemów i oczekiwań. Dlatego też pobyt w Ośrodku POMOST rozpoczyna się zawsze od kompleksowego wstępnego badania tak, by możliwe było ustalenie planu leczenia.

Przyjęcie do ośrodka

Naszym celem jest skrupulatna i kompleksowa diagnoza, jak również autodiagnoza osoby uzależnionej tak, by była ona w stanie samodzielnie wskazać objawy swojej choroby. Po przyjęciu do Ośrodka, pacjenta bada lekarz, ustalając stan zdrowia psychosomatycznego, określa i wskazuje wszelkie deficyty i problemy zdrowotne, a także dokonuje wstępnego rozpoznania. Kolejnym krokiem jest spotkanie z psychologiem w trakcie rozmowy i wywiadu, nasz specjalista przygotowuje osobę uzależnioną do podjęcia terapii. Prowadzona przez nas terapia dla alkoholików ma na celu efektywne i kompleksowe pozbycie się problemów z nałogiem. Dążymy zarówno do poznania przyczyn problemów z alkoholem, jak i do niwelacji mechanizmów podtrzymujących nałóg.

Ośrodek Pomost

Ośrodek terapeutyczny POMOST jest nowoczesnym centrum, zapewniającym idealne warunki do leczenia uzależnień. Na naszych pacjentów czeka przestronny i dobrze wyposażony dom położony w cichej i spokojnej lokalizacji na polanie pod lasem w okolicach Zalesia Górnego. Bliskość natury, malownicze krajobrazy i urokliwe stawy pozwolą wyciszyć się i pracować nad problemami z nałogiem.